מיחזור בקבוקי פלסטיק

כולם נרתמים להגנה על הסביבה

הגנה על הסביבה הוא מונח שעד לפני כמה עשורים היה נשמע לאנשים מגוחך והיום הוא אחד הדברים החשובים ביותר שעומדים תמיד כנושא נמשך שצריך לפתור. כדור הארץ נהיה מזוהם יותר ויותר ולמרות שיש דברים שקשה מאוד’ לעצור כמו למשל התעשייה שהולכת ונהיית גדולה יותר וזיהום האוויר מהרכבים של כולנו, אך אם יש דבר אחד בו אנו משתפרים וניתן להמשיך להשתפר בו עוד ועוד הוא מיחזור פסולת. מיחזור פסולת ובעיקר מיחזור בקבוקי פלסטיק ומוצרי פלסטיק הולכים ונהיים שגרה של כול אחד במדינת ישראל ובמדינות מערביות אחרות.

מיחזור פסולת מפלסטיק

מיחזור בקבוקי פלסטיק

  • מיחזור בקבוקי פלסטיק הוא מיחזור חשוב ביותר בגלל סיבה אחת פשוטה: אנחנו צורכים המון בקבוקי פלסטיק. ישנם מקומות רבים בעולם ששימוש בבקבוקי פלסטיק הוא היחיד שמתאפשר כיוון שהצנרת לא נקייה ואין מכשירים כמו בר מים משפחתי והמחזור הופך להיות אפקטיבי יותר ויותר ככל שהמודעות של אנשים גדלה. הסברה על המיחזור עצמו אינה מספיקה כיוון שאנשים צריכים שיעזרו להם למחזר בדמות דולב בקבוקים בכל פינת רחוב כדי שלאף אחד באוכלוסייה לא יהיה תירוץ מדוע הוא אינו ממחזר.
  • כדי לתמרץ אנשים למחזר, יש פרסומות רבות שמסבירות מדוע צריך למחזר ועד כמה זה פשוט. נשמע מגוחך לעתים שפעולה כה פשוטה תורמת כל כך הרבה אך זוהי האמת. כדי לתמרץ אנשים למחזר בקבוקי פלסטיק ניתן גם תשלום בעבורם שמחויב בחוק. מיחזור פסולת מפלסטיק אינה נפוצה כמו מיחזור בקבוקים בגלל השימוש העצום שלהם בשגרת היום יום ולכן על כל בקבוק נותנים כשלושים אגורות כאשר בדרך כלל הלקוח מקבל 25 אגורות והחברה שמתווכת לוקחת חמש אגורות לעצמה.

מה עושים אחרי שמפונים הבקבוקים?

אחרי שהבקבוקים נמצאים בדולב הבקבוקים למשך תקופה מסוימת מגיעה משאית או טנדר ומעמיסה את כולם. היא לוקחת אותם למכוני המחזור שם יש שימוש חוזר בפלסטיק כך שבדרך כלל מסירים את המדבקה של הבקבוקים ולאחר מכן ממיסים את הפלסטיק ועושים בו שימוש חוזר ולאו דווקא בתעשיית הבקבוקים אלא בכל שימוש פלסטיק אחר.תהליך מיחזור פסולת יעיל דורש הרבה מיומנות והוא אינו תהליך פשוט ויש כמה סוגי פלסטיק שמשמשים לתעשייה ולא תמיד ניתן לערבב ביניהם.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s